• خانه
  • راهکارها
  • راهکارهای موضوعی
  • داده‌کاوی و تحلیل داده‌ها

داده‌کاوی و تحلیل داده‌ها


امروزه در اكثر سازمان‌ها، داده‌ها به سرعت در حال جمع‌آوری و ذخیره‌شدن هستند. یک سازمان در طول حیاتش، داده ایجاد می‌کند. این داده‌ها معمولا پیرامون دارایی، بازاریابی، فروش، منابع انسانی، مدیریت ارتباط با مشتری و غیره دسته‌بندی‌ می‌شوند. این حقیقت سازمان‌ها را وادار به جستجوی ابزارهایی برای تسهیل فرایند کسب اثربخش داده‌ها، پردازش و تحلیل وسیع آنها کرده است تا براساس آن پایه ای را برای کشف دانش جدید بنا نهند. اما استفاده از این داده‌ها در اغلب موارد کار راحتی نیست و نمی توان به صورت یکپارچه از چنین حجم وسیعی از داده‌ها استفاده نمود. بنابراین با استفاده از ترکیب علم آمار، ریاضیات و یارانه و با به‌کارگیری هوش محاسباتی، می توان از این داده‌ها به شیوه‌ای مطلوب استفاده کرد و آنها را کاوید!

ارزشمندی داده‌ها برای کمتر کسب‌وکاری ناشناخته است. حتی کسب‌وکارهای سنتی نیز به جمع‌آوری داده‌هایشان مجهز شده‌اند و ارزش‌مندی آن را دریافته‌اند. اما چه کسی می‌تواند ارزش‌های نهفته در داده‌ها را ادراک کند و به سطح تحلیل‌هایی کاربردی برساند. خوشه‌بندی مشتریان، پیش‌بینی آینده، تخمین تقاضا، طراحی سبد محصول، کشف تقلب، تشخیص خطا و بسیاری از کاربردهای دیگر داده‌کاوی وسعت و کارایی آن را نشان می‌دهد.

شرکت داده کاوان اندیشه برتر با استفاده از تجارب فنی و دانش کارشناسان خود آماده ارائه خدمات داده‌کاوی برای هوشمندسازی تجارت شما است. داده‌کاوان اندیشه برتر، علاوه‌بر استفاده از رویکردهای کلاسیک نظیر روش‌های آماری، از بهینه‌سازی مبتنی‌بر شبیه‌سازی، یادگیری ماشین و رویکردهای نوین تجزیه و تحلیل داده‌ها بهره می‌برد. بنابراین بهره‌مندی از روش‌های و راهبردهای روز دنیا با بهره‌مندی از دانش داده‌کاوان میسر خواهد بود.