داشبورد مدیریت پروژه چیست؟

داشبورد مدیریت پروژه به شما این امکان را می‌دهند که یک تصویر کلی از وضعیت تمامی پروژه‌ها داشته باشید. امکان چیدمان و سفارشی‌سازی صفحات مطابق با اطلاعاتی که برای شما اهمیت دارد، از ویژگی‌های یک داشبورد مدیریت پروژه خوب است.

ادامه مطلب
Project Management

ده گام برای تدوین سند طرح مدیریت پروژه

طرح مدیریت پروژه یا برنامه مدیریت پروژه یا یک سند رسمی و مصوب است که نحوه اجرا، نظارت و کنترل پروژه را تعریف می‌کند. جهت‌گیری پروژه توسط این طرح مشخص شده و ممکن است به صورت پیوسته در حین اجرای پروژه، بروزرسانی شود.

ادامه مطلب
نمایی

تجربیات یک مدیر پروژه از انتخاب نرم افزار مناسب برای مدیریت پروژه

در مدیریت پروژه، برخی از مفاهیم بنیادین را می‌توان با استفاده از یادداشت‌ها و نرم‌افزار اکسل ارائه داد؛ اما بدون بهره‌گیری از یک نرم‌افزار مدیریت پروژه، نمی‌توان برنامه زمانی و هزینه‌ای قابل اطمینان برای پروژه ایجاد کرد.

ادامه مطلب

پنج کلید مؤثر برای دورکاری افراد در تیم های مجازی

آیا کسانی که دورکاری می‌کنند از ریتم روزانه کسب‌وکار و اهداف شرکت یا تیم خود فاصله می‌گیرند؟ در این یادداشت پنج کلید موثر در مدیریت تیم‌های مجازی را بررسی می‌کنیم.

ادامه مطلب

شش پرسش متداول درباره مدیریت مشتری: مدیریت ارتباط با مشتریان چیست؟

مدیریت ارتباط با مشتری یک سازوکار برای مدیریت روابط بین یک سازمان و مشتریان آن است که به تعریف مشخص ماهیت، مدیریت و نرم افزار آن نیاز دارد.

ادامه مطلب

پیاده سازی اتوماسیون اداری یا خودکارسازی فرآیندهای کاری در تیم های اثربخش

مشکل تنظیمات اتوماسیون اداری یا جریان کار این است که بسیاری از نرم افزارهای مدیریت کار به تخصص فنی برای پیکربندی فرایند کار نیاز دارند.

ادامه مطلب

اسکرام (Scrum) چیست؟ چه نقشی در مدیریت پروژه چابک دارد؟

در این یادداشت مفاهیم و اصطلاحات اساسی متدولوژی اسکرام نظیر بکلاگ محصول، اسپرینت، اسکرام مستر، مالک محصول و … را بررسی می کنیم.

ادامه مطلب

نیم‌نگاهی به مدیر فنی پروژه و مهارت های او

مدیر فنی پروژه (technical project manager) کیست و دقیقاً چه مهارت‌هایی مدیران فنی پروژه را از مدیران غیر فنی پروژه متمایز می‌سازد؟

ادامه مطلب

نمودار Burndown چیست و چگونه رسم می شود؟

نمودار Burndown نمایش گرافیکی از کار باقی‌مانده در برابر زمان است. در این یادداشت آموزش ترسیم Burn-down را به همراه ماهیت آن بررسی می کنیم.

ادامه مطلب

بهینه سازی و افزایش سرعت و امنیت سرویس MySQL و MariaDB روی لینوکس

بهینه سازی و امن کردن سرویس MySQL یا MariaDB یا Percona اهمیت دارد. در این مطلب با استفاده از ابزار MySQLTuner این عملیات را آموزش می‌دهیم.

ادامه مطلب

راهنمای تصویری نصب MariaDB روی سرور CentOS 8

در این یادداشت نحوه نصب، پیکربندی بهینه و امن پایگاه داده MariaDB 10.3 بر روی بستر سیستم عامل سرور CentOS 8 را مرور می کنیم.

ادامه مطلب

راهنمای تصویری نصب سیستم عامل CentOS 8

در این یادداشت به آموزش نصب سیستم عامل سرور CentOS 8 x86-64 به صورت Minimal می‌پردازیم.

ادامه مطلب