نیم‌نگاهی به مدیر فنی پروژه و مهارت های او

مدیر فنی پروژه (technical project manager) کیست و دقیقاً چه مهارت‌هایی مدیران فنی پروژه را از مدیران غیر فنی پروژه متمایز می‌سازد؟

ادامه مطلب

پیاده سازی اتوماسیون اداری یا خودکارسازی فرآیندهای کاری در تیم های اثربخش

مشکل تنظیمات اتوماسیون اداری یا جریان کار این است که بسیاری از نرم افزارهای مدیریت کار به تخصص فنی برای پیکربندی فرایند کار نیاز دارند.

ادامه مطلب

اسکرام (Scrum) چیست؟ چه نقشی در مدیریت پروژه چابک دارد؟

در این یادداشت مفاهیم و اصطلاحات اساسی متدولوژی اسکرام نظیر بکلاگ محصول، اسپرینت، اسکرام مستر، مالک محصول و … را بررسی می کنیم.

ادامه مطلب
مدیریت فرآیند vs مدیریت پروژه

شباهت‌ها و تفاوت‌های مدیریت فرآیند و مدیریت پروژه

مدیریت گردش کار شباهت ها و تفاوت های مختلفی با مدیریت پروژه دارد. این موضوع را از منظر زمان، هدف، سنجش‌پذیری و مشارکت بررسی می‌کنیم.

ادامه مطلب

پنج کلید مؤثر برای دورکاری افراد در تیم های مجازی

آیا کسانی که دورکاری می‌کنند از ریتم روزانه کسب‌وکار و اهداف شرکت یا تیم خود فاصله می‌گیرند؟ در این یادداشت پنج کلید موثر در مدیریت تیم‌های مجازی را بررسی می‌کنیم.

ادامه مطلب

شش پرسش متداول درباره مدیریت مشتری: مدیریت ارتباط با مشتریان چیست؟

مدیریت ارتباط با مشتری یک سازوکار برای مدیریت روابط بین یک سازمان و مشتریان آن است که به تعریف مشخص ماهیت، مدیریت و نرم افزار آن نیاز دارد.

ادامه مطلب

ویژگی یک نمودار گانت خوب؛ از یک نرم افزار گانت چارت چه انتظاری داریم؟

نمایش وابستگی کارها، مسیر بحرانی، تفکیک رنگی، گزارش آنلاین و فیلترها از جمله ویژگی های یک گانت چارت خوب در نرم افزارهای مدیریت پروژه است.

ادامه مطلب
Project Management

کدام نرم افزار مدیریت پروژه با استاندارد PMBOK سازگار است؟

براساس تعریف PMBOK چرخه عمر پروژه، فازهایی است که از شروع تا پایان پروژه طی می شود. یک نرم افزار کنترل پروژه چگونه می‌تواند این چرخه را پشتیبانی یا پیاده‌سازی کند؟

ادامه مطلب

آیا کسب و کار غیر نرم افزاری هم می‌تواند از مدیریت پروژه چابک استفاده کند؟

شرکت هایی با ساختار غیر تیمی که کسب و کارشان فناوری اطلاعات و توسعه نرم افزار نیست، برای مدیریت پروژه چابک چه گام‌هایی در پیش دارند؟

ادامه مطلب