مدیریت پروژه چابک با استفاده از نرم افزار مدیریت پروژه آنلاین سمین

نرم افزارهای مختلفی با هدف پیاده سازی مدیریت پروژه چابک توسعه یافته اند. سامانه تحت وب سمین یکی نرم افزارهای قدرتمند مدیریت پروژه است که هر دو چارچوب اسکرام و کانبان را با گزارش های آنلاین پوشش می دهد.

ادامه مطلب

سه دلیل برای ثبت زمان های غیر قابل پرداخت

ساعت‌های غیر قابل پرداخت، نشان‌دهنده همه زمان‌های صرف‌شده در کارهایی مانند توسعه کسب و کار، ملاقات ها، آموزش های داخلی و غیره است که نمی‌توان بابت آنها، صورتحساب یا پرداختی را برای مشتری ثبت کرد.

ادامه مطلب
مدیریت فرآیند vs مدیریت پروژه

شباهت‌ها و تفاوت‌های مدیریت فرآیند و مدیریت پروژه

مدیریت گردش کار شباهت ها و تفاوت های مختلفی با مدیریت پروژه دارد. این موضوع را از منظر زمان، هدف، سنجش‌پذیری و مشارکت بررسی می‌کنیم.

ادامه مطلب

مدیریت کارها یا وظایف چگونه بر تصمیم گیری مدیران و تیم ها اثر می‌گذارد؟

ایجاد محتوای سلسله‌مراتبی، جایگزینی تصورات با حقایق، تمرکز ارتباطات و ایجاد یک برنامه قابل تکرار از جمله عوامل مهم استقرار سیستم مدیریت کار در تیم و سازمان است.

ادامه مطلب

سه راهکار برای مشارکت افراد سازمان در ثبت و پیگیری زمان

اغلب کارمندان زمان را صرف انجام کارهای جاری خودشان می کنند، نه ثبت ساعت کاری و پیگیری زمان! اما نرم افزار مدیریت زمان و راهکارهای مشارکت افراد در این موضوع، می‌تواند مقاومت سازمانی تیم ها را کاهش دهد.

ادامه مطلب

بحران کرونا، تلنگری به سیستم‌های سنتی مدیریت کسب و کار

کسب و کارهایی که کمتر به سراغ مدیریت کارها و وظایف خویش از طریق سامانه‌های تحت وب رفته‌اند، امروز خلأ یک سامانه جامع متمرکز برای مدیریت کارها و ارتباطات تیم خود را حس می کنند.

ادامه مطلب

مدیریت پروژه چابک به زبان ساده، از اسکرام تا کانبان

بر خلاف رویکرد سنتی مدیریت پروژه و روش آبشاری، در مدیریت پروژه چابک تیم پروژه این امکان را دارند که با تغییر انتظارات مشتری، نسبت به تغییر مسیر تولید محصول در زمان مناسب اقدام نمایند.

ادامه مطلب
گزارش وضعیت پروژه

گزارش وضعیت پروژه، فرصتی برای پایش عملکرد و پیشرفت پروژه

ارائه به‌موقع گزارش به‌ویژه در محیط‌های چابک، جهت اتخاذ تصمیمات راهبردی و کاهش ریسک پروژه بسیار حائز اهمیت است. شاخص‌های عملکرد برنامه زمانی، پیشایندی هزینه، کیفیت و ایمنی از جمله شاخص‌هایی است که در گزارش وضعیت پروژه به آن پرداخته می شود.

ادامه مطلب
مجله داده کاوان

ساختار شکست کار (WBS) و بک‌لاگ محصول: دو پادشاه در یک اقلیم؟

ساختار شکست کار (WBS) و بکلاگ محصول (Product Backlog) هر دو در تعیین محدوده یا قلمروی پروژه نقش مهمی ایفا می‌کنند. اما آیا ارتباط یا تفاوت مهمی بین این دو وجود دارد؟ استاندارد PMBOK و ادبیات مدیریت پروژه چابک به درک این موضوع کمک کرده‌اند.

ادامه مطلب