بهینه سازی و افزایش سرعت سرویس MySQL و MariaDB روی لینوکس

بهینه سازی و افزایش سرعت و امنیت سرویس MySQL و MariaDB روی لینوکس

قبلاً در مطلب راهنمای نصب MariaDB روی سرور CentOS با نحوه نصب و پیکربندی سرویس MariaDB که یک انشعاب از MySQL است، آشنا شدیم. در این مطلب قصد داریم به صورت تخصصی‌تر و با استفاده از یک ابزار قدرتمند، سرویس MySQL یا MariaDB یا Percona را بهینه و امن کنیم. هرچند ابزار معرفی شده در …

ادامه مطلب
Mariadb

راهنمای تصویری نصب MariaDB روی سرور CentOS 8

پایگاه داده MariaDB یک سیستم مدیریت پایگاه داده رابطه ای (RDBMS) متن باز است که یک انشعاب از پایگاه داده محبوب و قدرتمند MySQL است که در مواردی نسبت به MySQL بهینه شده است. MariaDB 10.3 به صورت پیشفرض در مخزن نرم افزارهای سیستم عامل CentOS 8 وجود دارد. از نسخه ۷ سیستم عامل CentOS …

ادامه مطلب
مدیریت فرآیند vs مدیریت پروژه

شباهت‌ها و تفاوت‌های مدیریت فرآیند و مدیریت پروژه

مدیریت گردش کار شباهت ها و تفاوت های مختلفی با مدیریت پروژه دارد. این موضوع را از منظر زمان، هدف، سنجش‌پذیری و مشارکت بررسی می‌کنیم.

ادامه مطلب

پنج کلید مؤثر برای دورکاری افراد در تیم های مجازی

آیا کسانی که دورکاری می‌کنند از ریتم روزانه کسب‌وکار و اهداف شرکت یا تیم خود فاصله می‌گیرند؟ در این یادداشت پنج کلید موثر در مدیریت تیم‌های مجازی را بررسی می‌کنیم.

ادامه مطلب

شش پرسش متداول درباره مدیریت مشتری: مدیریت ارتباط با مشتریان چیست؟

مدیریت ارتباط با مشتری یک سازوکار برای مدیریت روابط بین یک سازمان و مشتریان آن است که به تعریف مشخص ماهیت، مدیریت و نرم افزار آن نیاز دارد.

ادامه مطلب

ویژگی یک نمودار گانت خوب؛ از یک نرم افزار گانت چارت چه انتظاری داریم؟

نمایش وابستگی کارها، مسیر بحرانی، تفکیک رنگی، گزارش آنلاین و فیلترها از جمله ویژگی های یک گانت چارت خوب در نرم افزارهای مدیریت پروژه است.

ادامه مطلب
Project Management

کدام نرم افزار مدیریت پروژه با استاندارد PMBOK سازگار است؟

براساس تعریف PMBOK چرخه عمر پروژه، فازهایی است که از شروع تا پایان پروژه طی می شود. یک نرم افزار کنترل پروژه چگونه می‌تواند این چرخه را پشتیبانی یا پیاده‌سازی کند؟

ادامه مطلب

آیا کسب و کار غیر نرم افزاری هم می‌تواند از مدیریت پروژه چابک استفاده کند؟

شرکت هایی با ساختار غیر تیمی که کسب و کارشان فناوری اطلاعات و توسعه نرم افزار نیست، برای مدیریت پروژه چابک چه گام‌هایی در پیش دارند؟

ادامه مطلب