• صفحه نخست
  • سامانه مدیریت پروژه
  • راهنمای کاربران سامانه
  • مدیریت منابع مالی
  • برآورد هزینه پروژه

برآورد هزینه پروژه

در سامانه مدیریت پروژه امکان برآورد هزینه‌های پروژه، با استفاده از روش پایین به بالا است. با استفاده از ماژول برآورد هزینه می‌توان هزینه‌های پروژه را با استفاده از فعالیت‌هایی که در پروژه تعریف شده است برآورد کرد. برای استفاده از این روش کافی است که به تب برآورد هزینه در هر پروزه مراجعه شود.
پس از ورود به تب برآورد هزینه اطلاعات کلی در مورد پروژه ثبت می‌شود که با کلیک بر روی آیکون قلم قابلیت ویرایش آن‌ها وجود دارد. در این ماژول امکان خروجی PDF نیز وجود دارد و می‌توان تنظیمات قالب خروجی و سایر موراد که در سمت چپ این تب وجود دارند را انجام داد و خروجی مرود نظر را تهیه کرد.

cost estimate2

در تب مربوط به برآورد هزینه کارهایی نمایش داده می‌شود که فرآیندهای آن‌ها در قسمت تنظیمات مربوط به ماژول برآورد هزینه انتخاب شده باشد. (برای دسترسی به این تنظیمات به پست مرتبط مراجعه کنید). پس از ورود به تب برآورد هزینه، کلیه‌ی کارها با فرآیندهای انتخاب شده نمایش داده می‌شود. همچنین برای هر کار زمان برآوردی و نرخ پرداختی نیز نمایش داده می‌شود که امکان ویرایش این دو فیلد وجود دارد. همچنین در این قسمت امکان تعریف موارد جدید برای هزینه‌های پروژه، حذف هر کار و تغییر ترتیب نمایش وجود دارد.
در ستون تخفیف می‌توان مقداری (درصد یا مبلغ پول) به عنوان تخفیف برای هر آیتم در نظر گرفت که برای هر یک از ردیف‌های هزینه باید به صورت جداگانه وارد شود.
در ماژول برآورد هزینه، هزینه هر پروژه از مجموع هزینه‌های زیر پروزه هایش (یک سطح پایین‌تر) حاصل می‌شود که هزینه هر زیرپروژه نیز از مجموع هزینه‌های مربوط به کارهای آن محاسبه می‌گردد. اگر پروژه‌ای زیرپروژه نداشته باشد. هزینه‌هایش از کارهایش محاسبه خواهد شد.

cost estimate1

برچسب ها: برآورد هزینه