• صفحه نخست
  • سامانه مدیریت پروژه
  • راهنمای کاربران سامانه
  • مدیریت ارتباطات و هماهنگی‌ها
  • تالارهای گفتگو

تالارهای گفتگو

ماژول تالار گفتگو بردهایی را برای بحث و گفتگو ایجاد می‌کند. هر برد نام مخصوص به خودش را دارد که عنوان مربوط به بحث را نشان می‌دهد. در یک برد ممکن است تعداد نامحدودی موضوع وجود داشته باشد، هر موضوع تعدادی پست دارد که پیام‌ها نامیده می‌شوند. در ادامه به مزایا و برخی از دلایل استفاده از تالارهای گفتگو می‌پردازیم.

  • مسائل و مشکلاتی که در حین انجام کار رخ می‌دهند اگر به صورت یک فعالیت در پروژه در نظر گرفته شوند با سایر امور پروژه ترکیب شده و باعث دشواری در بررسی لیست کارها می‌شود.
  • پس از حل مشکلات کار مربوطه بسته می‌شود، ولی موضوعات انجمن حتی پس از حل و فصل، همچنان باز باقی می‌مانند.
  • موضوعات را با استفاده از برد می‌توان دسته بندی کرد. با وجود این‌که کارها هم دسته‌بندی می‌شوند ولی کاربران نمی‌توانند آن‌ها را دنبال کنند، در حالی که کاربران می‌توانند موضوعات برد را دنبال کنند.
  • تالارهای گفتگو وکارها تنظیمات مختلفی برای دسترسی دارند. به این معنی که شما ممکن است در انجمن نقش پشتیبان داشته باشید ولی لزوماً در کارها این سطح دسترسی اعطا نشده باشد.
  • تالارهای گفتگو برای پشتیبانی بهتر مشتریان به کار می‌رود. همچنین در این صورت امکان استفاده از خرد جمعی نیز وجود خواهد داشت.
  • پیکر بندی این ماژول در تنظیمات پروژه در تب تالارهای گفتگو امکان پذیر است. بر روی دکمه تالار گفتگوی جدید کلیک کنید تا برد گفتگو ایجاد شود.

forum

forum2

مقدار فیلد نام به صورت خلاصه باید عنوان تالار گفتگو را شرح دهد. فیلد توضیح شامل توضیحات بیشتر و مفصل‌تری است.

forum3

به محض این‌که اولین تالار گفتگو را در پروژه ایجاد می‌کنید، تب تالارهای گفتگو در منوی پروژه اضافه می‌شود. اگر فقط یک تالار گفتگو داشته باشید، هنگامی‌که در انجمن کلیک می‌کنید محتوای صفحه را دریافت می‌کنید. اما در صورتی‌که تالارهای گفتگوی بیشتری داشته باشید در ابتدا فهرست آن را دریافت می‌کنید. همان‌گونه که در تصویر مشاهده می‌کنید، شما می‌توانید تالارهای گفتگو را رویت کنید و یا از طریق فید ATOM دنبال کنید
اکنون می‌خواهیم اضافه کردن موضوع را بررسی کنیم. زمانی‌که بر روی دکمه پیام جدید کلیک می‌کنید، محتوای صفحه تالارهای گفتگو ظاهر می‌شود.
پیام‌های انجمن از قالب بندی ویکی پشتیبانی می‌کند و شما می‌توانید هر آنچه را که تایپ کرده‌اید با استفاده از دکمه پیش نمایش مشاهده کنید.
اجزای جدید این فرم گزینه Sticky و قفل شده است. در صورتی‌که گزینه Sticky انتخاب شود، موضوع همیشه در بالای لیست ظاهر می‌شود و اگر گزینه قفل شده تنظیم شود، پاسخ به این موضوع امکان پذیر نمی‌باشد. (مورد دوم شبیه بستن بحث و گفتگو در نظر بگیرید). بعد از این‌که پیام خود را ذخیره کردید، مستقیماً به صفحه موضوع هدایت می‌شوید.

forum4

کاربری که موضوع جدیدی را ایجاد می‌کند به‌صورت خودکار به لیست رویت‌کنندگان اضافه می‌شود. (به همین دلیل است که لینک رویت نشده در تصویر وجود دارد).
برای پاسخ دادن به پیام، می‌توان از دکمه پاسخ یا نقل قول استفاده کرد، که نقل قول را در پاسخ به پیام اضافه می‌کند. در هر دو مورد، فرمی اضافه می‌شود که شامل فضای متنی در پایین دکمه پاسخ است.
در اینجا می‌توانید موضوعاتی که قفل شده یا برچسب شده است را مشاهده کنید. جدول بر اساس تاریخ و ساعت ایجاد شده، پاسخ‌ها و ستون آخرین پیام‌ها مرتب شده است.

برچسب ها: تالارهای گفتگو